The languages of the Ex-Yu Kasiopejski materijal

Yes, big thanks to Ivan for these translations. :)

Here is the new one: http://hr.cassiopaea.org/2016/10/21/20161015/
 
Persej said:
Yes, big thanks to Ivan for these translations. :)

Here is the new one: http://hr.cassiopaea.org/2016/10/21/20161015/
flock said:
Ivane Veliko Hvala za dosadašnje prijevode kao i buduće,željno isčekujem prijevod posljednje sjednice C;s od 15.10.Engleski gotovo nerazumijem,služim se google prevoditeljem pa mi to puno znači.
Pozdrav!
solarmind said:
hvala Ivane :) :flowers:
Dakota said:
Thank you Ivan for fast translation. ;D
It's is very helpfull to read session in maternal language. Much better understanding.

Molim :)
 
Hvala Ivane! :)

Balkan.png
 
Datum sesije: 12. Studeni 2016.

Laura, Andromeda i Galatea za pločom

Pierre, Niall, Joe, Arky, Chu, Data, Possibility of Being, Prodigal Son, dugdeep, Windmill knight, A Jay, Itellsya, Fabric, Mr. Cyan, Scottie, Alana, Timótheos, Noko the Wonderdog, The Lunar Module, Opal the Majesticat

Q: (L) Pozdrav, pozdrav. Danas je 12. studeni 2016. [Pregled prisutnih]

(Andromeda) Ovo je prva sesija za Opal.

(L) U redu. Pozdrav!

A: Dobro veče želi vam Kasiopeja!

Q: (L) Danas su mi ukazali na dva biblijska odlomka. Jedan je odlomak iz Otkrivenja o k-u-r-v-i babilonskoj obučenoj u grimizno i ljubičasto, i naravno Hillary Clinton je nosila ljubičasto tijekom govora u kojem je Donaldu Trumpu priznala pobjedu. I sada imamo divan stih apostola Pavla koji mi je prezentirao Joe. Kako ide?
(Joe) Ide, „u jedan mah, za tren oka, u zvuku posljednje trublje. Jer, trublja zaječat će, mrtvi uskrsnut će neraspadivi, a mi, bit ćemo preobličeni.“ (1. Korinćanima 15:52) (prezime Donalda Trumpa prevedeno s engleskog znači truba, trublja, op. prev.)

(L) Uglavnom, znači, manje-više uključuje riječi „posljednja trublja“, što je fascinantno u smislu transkripata koje sam pregledavala u posljednje vrijeme. Kako je Joe istaknuo, u tekstu su Trump, zombiji i nagle promjene… Sve što se događa u ovom trenutku. Sve su to radosne, dobre vijesti! Okej, koja su naša pitanja? Želimo pitati vezano za ove izbore. Prije svega, da li je Hillary zapravo dobila većinu glasova kako se ovih dana tvrdi?
A: Niti približno!

Q: (L) Zašto to tvrde?

A: Manipulacija glasovima ex eventu.

Q: (Joe) Koji je stvarni postotak ljudi koji je glasao za Trumpa?
A: 63 posto.

Q: (Niall) Koji postotak glasača je zapravo glasao?

A: 58

Q: (Joe) Da li tvrde da je osvojila većinu glasova kako bi joj osigurali pobjedu?

A: Pokušavaju potaknuti revoluciju.

Q: (Joe) Znači, kažu da je osvojila većinu glasova kako bi svi ti ljudi mogli reći, „Osvojila je većinu glasova. On nije moj predsjednik!“ I to je ono što svi ti ljudi na ulicama upravo sada koriste.
A: Da.

Q: (L) U redu. Evo što me muči. Dvoje ljudi mi je reklo da je Trump pedofil jer je bio povezan s tim Jeffreyjem Epsteinom. Nitko ne tvrdi, očigledno, da je Trump svetac ili nevinašce. Trump sam to ne tvrdi. Ali to mi pomalo smeta. Da li je ikada svjesno… Kako postaviti to pitanje?
(Pierre) Da li se svjesno upuštao u seksualne odnose s maloljetnom osobom?
A: Ne.

Q: (L) Znači, tkogod iznosi te tvrdnje ili optužbe, ili štogod… Ili se radi o namještaljci, ili…
(Joe) Znate tko zapravo iznosi ovu posljednju? Optužen je da se upustio u seksualno štogod s maloljetnom osobom, i djevojku na neki način „zbrinjava“ ili priprema bivši producent Showa Jerryja Springera.
(L) Oh, ti mora da se šališ?

(Joe) On je okorjeli Trumpov protivnik. Ali hoću reći, Show Jerryja Springera?!
A: Uzmite u obzir izvor.

Q: (Joe) Kada se Vijeće elektora okupi 19. prosinca kako bi praktički ratificirali Trumpa kao predsjednika, da li je moguće da neki Republikaci neće glasati za Trumpa, nego za Hillary?
A: Nije vjerojatno obzirom da bi to privuklo neželjenu pažnju na tvrdnje Trumpa i ostalih.
Q: (Joe) Vezano za namještanje izbora… Ne smiju, u suštini, potkopavati svoju vlastitu „demokraciju“.

(L) Što još vezano za ove nenormalne izbore?

(Chu) Da li je ovo bila stvarna kriva procjena?

A: Doista!

Q: (Chu) Zbilja su željeli Hillary?

A: Da.

Q: (Pierre) Nešto me mučilo tijekom ovih izbora, a to je prevrtljivost tog lika Comeyja iz FBI-a. Ponovo je otvorio već zatvorenu istragu jedanaest dana prije izbora, onda je dva dana prije izbora rekao da nema temelja za procesuiranje, te je ponovo zatvorena. Što je glavni uzrok prevrtljivosti FBI-a?
A: Pritisak unutar agencije.

Q: (L) Znači, drugim riječima, bilo je zapravo ono što smo mislili tijekom donekle površne analize: bio je pod pritiskom da ponovo otvori istragu, pa je to i učinio. Onda je na njega vršen još veći pritisak da zatvori istragu?
A: Da.

Q: (L) Znači ponekad su stvari pomalo jednostavne.

(Pierre) Nisu monolitni. Postoje frakcije.

(L) Da.

(Niall) Moglo se dogoditi nešto slično curenju informacija o Hillarynoj nominaciji za Demokratsku stranku. Insajder je mogao otkriti te dokumente FBI-a i ostaviti čelnicima da…
A: Da.

Q: (L) Što još vezano za izbore? Dosadašnji odgovori su pomalo poništili sva moja ostala pitanja.
(Joe) Kakve su šanse za uspjeh poticanja revolucije vezano za to s Hillary?

A: Pristojne, ali će se vjerojatno polagano ugasiti.

Q: (Joe) Ako gledamo te brojke, imaju samo 27% populacije na koju mogu računati za svoju revoluciju. I većina tih ljudi koji su glasali za Hillary su milenijski progresivni mlakonje.
{NAPOMENA: Ako je samo 58% populacije glasalo, a 63% njih glasalo za Trumpa, to onda ispada, ako pretpostavimo da su svi ostali glasali za Hillary, 37% od 58% onih koji su glasali – što je maksimalno 21% ukupne populacije koja je glasala za Hillary.}

(L) Oni su uglavnom svi odreda jedinstveni cvjetići. {smijeh}

(Niall) Našli su se na krivoj strani povijesti. Trebali bi imati nasekirane paravojne skupine.
(L) Da, ali paravojne skupine nisu nasekirane jer podržavaju Trumpa!
A: Da.

Q: (Joe) Jedino bi mogli imati revoluciju kako spada ako bi mogli ovo preokrenuti, izbaciti Trumpa i ubaciti Hillary. Onda bi mogli imati revoluciju.
(L) Da, ali onda bi mogli izgubiti žive glave.

(Joe) Tako je.

A: Upravo tako! U nezavidnom su položaju!

Q: (Joe) U tom smislu su se zbilja uvalili u nevolju.
(L) Pa, pretpostavljam da to nije… Hoću reći, svjedočili smo otkrićima da je Hillary skroz zla kučka, ali to smo znali prije tih otkrića. To je samo potvrđeno putem Wikileaksovih mailova. Da li ima istine u tim nagovještajima da Hillary i Bill prakticiraju neku vrstu crne magije, te njihovim vezama s tim Podestinim „Kuhanjem duhova“? Da li ima istine u tome?
A: Da.

Q: (Joe) Interesantno je da to izlazi na vidjelo u isto vrijeme kao i ovo u Južnoj Koreji. Stotine tisuća ljudi na ulicama u Južnoj Koreji danas prosvjeduju kako bi aktualna premijerka dala ostavku jer je dozvolila svojoj najboljoj prijateljici, koja se u suštini bavi crnom magijom, da donosi političke odluke u zemlji. Izašlo je na vidjelo u medijima.
A: Sličnim praksama se bavi ekipa Clintonovih!

Q: (Pierre) Znate, slične stvari viđamo u posljednje vrijeme. Te greške koje su napravili dozvoljavajući Putinu da bude izabran u Rusiji, greške s Brexitom, i sada greške koje su napravili vezano za Trumpa… Ta serija grešaka, zbog čega je to?
A: Željno razmišljanje.

Q: (Pierre) Čini se da se sve češće događaju u posljednje vrijeme. Da li je to zbog nadolazećeg Vala, ili…?

A: Pritisak i očaj uzrokuju žurbu i nepažnju.

Q: (L) Pa, pretpostavljam da je glavno pitanje: da li će Trump biti išta čestit predsjednik obzirom da ima golem ego?
A: Sačekajte i vidite!

Q: (L) Pa, već odabire ljude koje ja smatram poprilično upitnim. U potpunosti je u zabludi što se tiče njegovog stava prema Izraelu i Palestincima.
A: Da... Naizgled...

Q: (Galatea) Sve ih izigrava, čini mi se. Sve što je radio, takvog sam dojma, je bila samo gluma, i potajno, prikriveno radi neke dobre stvari. Zao je samo kako bi bio dobar.
A: Blizu. Zna s čim se suočava!

Q: (Joe) Ne možeš samo tako ući u sustav koji je dobro utvrđen i početi razbijati, i razbacivati ljude posvuda, i kidati veze. Ako želiš išta postići, moraš im se dodvoravati i pretvarati kao da si dio ekipe, znate? I ONDA okupiš svoje snage...
A: Da.

Q: (Joe) Kada okupiš svoje snage, onda možeš nešto napraviti.

(Pierre) To je mudar potez. Hoću reći, nije još ni postao predsjednik i ne može otvoreno ići kontra Izraela. Čini se da su mu neki planovi na pameti, ali ih ne može otkriti jer zna da je prerano. Znači, ima nade.
(Data) Naučio je to kao poslovni čovjek.

(Pierre) Da. Ne otkrivaš svoje informacije.

(Joe) Iako je poslovni čovjek, kretao se također i u političkim krugovima. Vjerojatno ima predodžbu kako Washington funkcionira.
(Pierre) U ovom videu o Trumpovih posljednjih 30 godina, znate, ponavlja se da se taj lik drži svojih ideja. Čini se da on...
A: Imajte na umu da on nije „novajlija“.

Q: (Pierre) U tim snimkama, uvijek iznova priča o patnjama običnih ljudi, o Amerikancima koji gube svoje poslove. Da li tog čovjeka – unatoč njegovom uspjehu i novcu – zbilja pokreće empatija ili duboka želja da poboljša živote Amerikanaca?
A: On smatra propadanje ljudskih resursa lošim za gospodarstvo.

Q: (Joe) Jednostavno ima praktični pristup tome. Količina zla i korupcije prisutna kod trenutne političke elite je tako gadna u ovom trenutku, da ti ne treba sveti svetac ili dobrica za poboljšati situaciju. Samo ti treba relativno normalno ljudsko biće.
(L) Potrebno je relativno normalno ljudsko biće koje je relativno čestito. On ima prošlost kao i svi mi. Pravio je greške kao što smo ih i svi mi pravili, i on to zna. Priznao je to.
(Joe) Netko tko vidi da je propadanje ljudskih resursa loše za gospodarstvo, pa, to JEST loše za gospodarstvo. To je jasno svakoj normalnoj osobi. Ne moraš biti svetac da bi to vidio. Jednostavno je loše za gospodarstvo. Ali oni koji su trenutno na vlasti su jednostavno...
(L) Jednostavno JAKO žive u svom svijetu...

(Joe) Pušteni su s lanca. Troše novce, resurse, sve, svjesno. Nije ih briga.
(L) Pročitala sam članak Peggy Noonan danas. Jeste ga svi pročitali? Bilo je pomalo interesantno jer je napomenula kako su bili u redakciji u neko doba, i AP je proglasio Trumpa pobjednikom. Ona i svi ostali su bili tako šokirani da je u svoj dnevnik zapisala točno vrijeme i što je bilo rečeno. Dodala je fusnotu kako, očigledno, ljudi koji rade sličan posao kao i ona, u njenom miljeu i slično, skroz nisu očekivali to što se dogodilo. Onda je spomenula kako je prije nekoliko mjeseci pitala starijeg čovjeka, koji radi u radnji kraj koje ona često prolazi, za mišljenje tko će pobijediti. On je rekao, „Trump“. I onda piše kako su ljudi poput tog čovjeka, koji kao popravlja cipele ili tako nešto, očigledno mogli predvidjeti što će se dogoditi, ali ona i njen milje nisu mogli.
(Joe) Bili su u svom svijetu.

(L) Da, bili su u svom svijetu i vjerovali su vlastitoj propagandi. I to je donekle poput dubokog uvida. Ali onda je ona rekla, „Okej, on je sada naš predsjednik. Ajmo mu pomoći.“
(Pierre) Pošteno. Ali neki od njih ne razmišljaju na taj način.

(L) Postoji masa ljudi poput nje koji su vjerovali propagandi. Tako dugo žive u svom svijetu...
(Joe) I nije ih briga za praktične stvari. Sve im se vrti oko ideologije. Ideologija, samo na to gube svoje vrijeme. Nisu u dodiru sa stvarnošću. Ljudi koji su glasali za Trumpa zapravo žive u stvarnosti gdje rade tri posla i ne mogu spojiti kraj s krajem.
(L) Puno ga se kritiziralo jer mu se ne sviđa teorija o antropogenom globalnom zagrijavanju. Pa, ni nama se ne sviđa teorija o antropogenom globalnom zagrijavanju. To je hrpa budalaština. ODVIJAJU se klimatske promjene, definitivno. Ali to nema nikakve veze s uništavanjem planeta od strane ljudskih bića.
(Joe) I čak i da ima veze, što se može napraviti? Da li ćeš prestati koristiti fosilna goriva i uništiti globalnu ekonomiju? To je totalno nepraktično.
(L) U redu, jesmo najvećim dijelom riješili naša pitanja vezana za izbore? Ima još nešto? U kojem još pravcu želimo krenuti večeras? Da li ima još nešto što želimo pitati?
(Chu) Alana ima pitanje o reikiju.

(L) Imali smo neka ugodna iskustva s reikijem. Otkad smo počeli raditi reiki, moja noga se opravila otprilike dramatičnih 80%. Naravno, koristim masažu i cupping terapiju također, ali mislim da je reiki bio od zbilja silne pomoći za to. Uglavnom, Alana?
(Alana) Jučer sam razmišljala o tome kako imamo tri simbola koje smo dobili tijekom 2. razine usklađivanja. Zanima me da li postoji simbol koji možemo koristiti a da djeluje protiv parazita i virusa unutar tijela?
(L) Misliš na simbol protiv parazita i virusa?

(Alana) Da...

(Chu) Koji je u stanju razlikovati živa bića...?

A: Koristite An-nu-ki simbol koji vam je već dan.

Q: (L) Kasiopejci su nam već dali dva druga simbola. Radi se o trokutu s krugom. Data, znaš gdje je? Probaj ga naći. {rasprava o novim simbolima i pokušaji da ih se nacrta} Alana ili bilo tko, nešto drugo vezano za reiki?

(Pierre) Nešto me zanimalo. Neki ljudi pričaju o senzacijama u svojim stopalima, i skinu svoje cipele. Možda cirkulira iz zemlje. Drugi pak ljudi pričaju o senzacijama u svojim glavama, poput onih u krunskoj čakri, na primjer. Otkud dolazi reiki energija?
A: Najbolje ako je uzemljena. Ali crpi se putem veze s informacijskim poljem koje je prije „obližnje“, nego što je „iznad“ ili „ispod“.
Q: (Chu) Znači, manje-više je posvuda.

(L) Da. Ali ovisno o, pretpostavljam, vlastitom, specifičnom ustroju, možeš ju osjetiti manje ili više na jednom ili drugom mjestu?
A: Da.

[kratka pauza]

Q: (Fabric) Zanima me, da li korištenje reiki prostirke za uzemljenje može pomoći?

(L) Mislim da to ne želiš raditi. To može nekima pomoći, ali nekima neće. {Data se vraća s isprintanim An-nu-ki reiki simbolom} Da, to je to.

(Niall) An-nu-ki... Novi ključ (u engleskom izvorniku an-nu-ki i „novi ključ“ zvuče slično, op. prev.)!

(Data) Da li ga znamo nacrtati?

{rasprava kako nacrtati An-nu-ki simbol}

(L) Stravično me tjera na kihanje. {Andromedi} Da li si ti puno kihala kad te je počelo hvatati?
(Andromeda) Da.

(L) Na mene je prenešena tvoja bolest!

(Joe) Brzo! An-nu-ki!

(L) Baci na to atomsku bombu (opet igra riječi s An-nu-ki simbolom, op. prev.)! {smijeh}

(Chu) Gdje je A-šok-ki (opet igra riječi, op. prev.) simbol? Možemo ga koristiti na jezercetu. Šokiraj ju!

(Andromeda) Da li je to ispravan način crtanja An-nu-ki simbola?

A: Da.

Q: (Data) Možemo li staviti simbol na dno jezerceta kako bi pojačali učinak?

A: Već smo sugerirali spiralu za vodu.

Q: (L) Da li su rekli nešto kao phi spirala ili tako nešto, ili su specificirali? Ne sjećam se. Pa, možemo kasnije to potražiti. Da li me hvata Andromedina bolest?
A: Da.

Q: (L) Zato sam se osjećala tako grozno ovog popodneva. Okej, znači nećemo predugo jer se ne osjećam baš dobro. Da li netko ima kakvih neodloživih pitanja? Svi su bili osupnuti Trumpovom pobjedom. Da li će biti kakvih kozmičkih događaja tijekom njegovog mandata?
A: Ne može!

Q: (L) Drugim riječima, nećete mi reći?

A: Tako je!

Q: (Niall) To nije zabavno!

(L) Znam da ćemo imati kozmički događaj tijekom njegovog mandata. Trump od Apokalipse (opet igra riječi s prijevodom njegova prezimena u „trube“ ili trublje“, op. prev.). Hoću reći, može li biti očiglednije?
A: Blizu!

Q: (Pierre) O ne... {smijeh} Oh, bio je taj crtež... Jeste vidjeli taj crtež na kojem je Trump nacrtan kao kometarno tijelo koje ide prema Zemlji? Navodno je trebao biti humorističan crtež.
(L) Pa, ljudi su govorili da bi radije glasali za golemu kometu jer nemaju izbora. Možda ćemo glasajući za Trumpa dobiti također i golemu kometu! Dva za cijenu jednog! {smijeh}

A: LOL! (kratica za „laughing out loud“, tj. grohotom se smijati, op.prev.)

Q: (Joe) 16% glasača je reklo da bi radije golemu kometu nego Hillary ili Trumpa. Što ako zapravo dobijemo jednu i onda će svi ti ljudi snositi krivicu? {smijeh}
A: Interesantno je što kolektivna svijest osmisli, zar ne? I zatraži?

Q: (Pierre) Pa, blizu je onome što govorimo već duže vrijeme. Postaje tako grozno...
(L) ... da bi ljudi radije golemu kometu nego da ovako nastave. I ne mislim da je već gotovo s patnjom...
A: Ni približno!

Q: (Joe) Trump i svi ostali predsjednici koji dođu na vlast odmah odu i pomire se s Izraelom, da li jedan od glavnih razloga za to ima veze s tim likom Epsteinom i drugim poput njega koji ucjenjuju svakoga? U suštini, da li Izrael kontrolira ucjenama? Nije Izrael toliko naš najbolji prijatelj, kao što je...
A: Blizu. Posmatrajte pažljivo one događaje koji će otkriti „čovjeka iza zavjese“.
Q: (L) I to je u kontekstu Jeffreyja Epsteina i Izraela koji ucjenjuje ljude na vlasti – doslovno svakoga.

(Joe) Da li Trumpa mogu nečime ucijeniti?

A: Nemaju puno toga.

Q: (Joe) To mu daje nešto prednosti.
(L) U redu, moj nos se naglo začepljuje. Da li se tebi to dogodilo?

(Andromeda) Da, ali uglavnom ostaje u glavi.

(Arky) Da li ću to dobiti od tebe?

(L) Pa, mogla bi spavati ovdje dolje na kauču... {smijeh}

(Arky) Ne!

(L) Da li ćeš to dobiti od mene? Možda hoćeš, možda nećeš. Ne dobiješ uvijek ono što ja imam, i ja ne dobijem uvijek ono što ti imaš.
(Niall) Nećeš ako plivaš u jezercetu.

(Chu) Da, to se dogodilo!

(Andromeda) Prestala sam ići jer sam se razbolila.

(Chu) Ne, to je bilo dan nakon što nismo plivali.

(Andromeda) Neeeee...

(Chu) Daaaaa... {smijeh}

(L) Kada pričamo o plivanju u hladnoj vodi, pročitala sam članak neki dan kako boravak u jako hladnom ambijentu – i pretpostavljam da se to može odnositi i na jako hladnu vodu – može uzrokovati da ti se krv zgusne i postane ljepljiva, i uzrokuje krvne ugruške. Ne želim imati zgusnutu, ljepljivu krv. {smijeh} Da li kod mene postoji opasnost formiranja krvnih ugrušaka zbog plivanja u jako hladnoj vodi?
A: Ne previše.

Q: (L) Izdajice! Izdajice!! {smijeh}

(Pierre) Možeš pitati vezano za upalu pluća. Uvjeren sam da će reći „da“.

(Joe) Da li se upala pluća može dobiti od hladne vode?

A: Ne.

Q: (Andromeda) Da li bi trebala ići u hladnu vodu iako imam prehladu?

A: Ne.

Q: (Andromeda) Hvala vam! {smijeh}

(Pierre) Sad će se svi odjednom prehladiti! "Strašno mi se ide plivati, ali...“ {smijeh}

(Joe) Pročitao sam da plivanje u hladnoj vodi zapravo jača i animira tvoj cjelokupni krvožilni sustav.
A: Da.

Q: (L) Trebam maramicu. Zbilja moram ispuhati nos... {truba Apokalipse se čuje kilometrima u okolici}

(Joe) Kako to sricati? {smijeh}

(L) Okej, da li netko ima kakvih završnih pitanja? Želim završiti jer se ne osjećam dobro. Pretresli smo Trumpa, i to je ono što mi je zbilja bilo na pameti.
(Pierre) Ja imam osobno pitanje. Da li na bilo koji način mogu povratiti pokretnost moje ruke?
A: Koristi ogledalo i radi više masaža. Primjetio si da ta aktivnost angažira više kontrole.
Q: (L) Da li je to istina?

(Joe) Što „više masaža“ znači? Davati više masaža?

A: Davati.

Q: (Pierre) To je upravo ono što sam mislio. To me je najviše iznenadilo. Radio sam puno aktivnosti s mojom rukom, i kad radim masažu, iz nekog čudnog razloga, bolje funkcionira.
(Niall) Možda jer se radi o činu davanja.

(Pierre) Da, i ja sam si to kontao. Možda je taj čin pomaganja i davanja baš ono što je potrebno.

(Joe) Ali i ogledalo, također.

(Chu) Znači svaki put kad te tražimo da nas masiraš, mi pomažemo tebi! {smijeh}

(L) Još nešto?

A: Stvari se lijepo odvijaju. Pomoć je blizu.

(Everyone) Oh!

(Pierre) Znači, više nije na putu. Zaustavila se.

A: I drugdje! Pozdrav.

(Galatea) Ovdje je, i drugdje...

(L) Da.

Kraj sesije


Preveo Ivan Novak
 
Ekipa, imam jednu molbu...

Konačno sam dobio Kristalčiće :-)
Sad me interesuje da li ima neko prevod za "Daily reading 1 i 2" ??? Koji su u stvari izmijenjeni stihovi iz knjige Psalama
 
AzarHyun said:
Ekipa, imam jednu molbu...

Konačno sam dobio Kristalčiće :-)
Sad me interesuje da li ima neko prevod za "Daily reading 1 i 2" ??? Koji su u stvari izmijenjeni stihovi iz knjige Psalama

No, we don't have them in other languages. I think that the general idea is that everybody who wants to become a member of this group should learn the English language. Because if you don't know English language you cannot develop a strong connection to this group. And if you cannot develop a strong connection to this group (at least trough online communication) than there is not much point in getting the crystals which serve to improve that connection.

That reminds me of one situation where one old lady wanted to get the internet but didn't want to buy a computer! :D
And that happened in the pre smartphone/tablet/smartTV time. You can listen to that very funny conversation here: https://www.youtube.com/watch?v=R_IR1c-Zak8

We already have Eiriu Eolas translated for beginners, but the crystals are not for beginners. And if you are not a beginner, that you should know at least some English by now.

But if you are a beginner, and you don't know English, and you already got the crystals, than I think you should use this opportunity to force yourself to learn English.
 
Some interesting points are presented in this topic about why it is important that we all use the same language and why that language should be English: http://cassiopaea.org/forum/index.php/topic,43116.0.html
 
Datum sesije: 10. prosinac 2016.

Laura, Andromeda i Galatea za pločom

Pierre, Joe, Niall, Data, Possibility of Being, Chu, Scottie, Timótheos, Alana, Arky, Prodigal Son, dugdeep, Itellsya, fabric, Windmill knight, Noko the Wonderdog, The Lunar Module, Opal the Majesticat

Pitanje (P): (Laura (L)) Današnji datum je 10. prosinac 2016. {pregled prisutnih} Pa, pozdrav!

Odgovor (O): Pozdrav svima! Uzbudljivo razdoblje predstoji! Vrijeme je za rokenrol!

P: (L) Okej, i tko je s nama ove večeri?

O: Fillonah od Kasiopeje vama na usluzi!

P: (L) Ti si bome živahan. {smijeh}

(Pierre) Radi se o Françoisu Fillonahu od Kasiopeje!

(L) Fillonah. U redu onda. Pretpostavljam da imamo neka pitanja. Ostaviti ćemo politiku za kasnije. Znam da je vaš uvod bio interesantan, i trebao mi je signalizirati da počnem s političkim pitanjima. No, imamo kraću listu pitanja kroz koju bi željeli proći prije nego što se bacimo na to. Prva stvar, redovno održavamo Reiki noći. Posljedica toga je da se moja grozna noga gotovo u potpunosti oporavila. Tome je pripomoglo nešto masaže, i nešto cuppinga i rollinga, i još nekoliko stvari. Ali u suštini je ZNATNO napredovala kada smo počeli s reikijem. Pa nastavljamo s našim aktivnostima vezanim za reiki. Znači, imamo nekoliko dodatnih pitanja o reikiju, a prvo je: da li simboli sami po sebi imaju kakvu moć osim one koju im ljudi pridaju?
O: Doista, no zahtijeva usklađivanje kako bi se povezali sa simbolima i „pogonili“ ih.
P: (L) Znači, sugerirate da su simboli poput auta koji je uparkiran, a potencijalno može ići posvuda i prevoziti stvari, i tako dalje, ali bez vozača to ne funkcionira. Da li je to tako?
O: Blizu.

P: (L) Okej, sljedeće pitanje, koje je pomalo povezano, te potpitanje prvog pitanja: da li simboli prenose ili imaju neko značenje na podsvjesnoj razini?
O: Da, ali V. P. O.

P: (Galatea) Vidi prethodni odgovor.

(L) Okej, drugi simbol koji ste nam dali davnih dana, Ohnh tu shayti sunehn, raščlaniti ću pitanje na dijelove počevši sa: kako ga koristiti?

O: Napišite ga 4 puta povrh srčane čakre.

P: (L) Okej. Eto kako ga koristiti. Kada ga koristiti?

O: Za one koji su spremni primiti napredne lekcije i uvid. Koristiti oprezno.
P: (L) Pretpostavljam da je ovo, „napredne lekcije“, ključno, jer napredne lekcije mogu ponekad biti izrazito bolne. Da li je to tako?
O: Da.

P: (L) Naravno, ovisno o perspektivi.

O: Da.

P: (L) Ali svejedno.

(Joe) Znači, kako bismo to utvrdili?

O: Izbor.

P: (L) Ako to dovoljno želite, pretpostavljam da ste spremni proći kroz ono što morate proći. Mislim da ću ja osobno to zasada staviti sa strane. Možda je to nešto što bi trebao dobiti isključivo na svojoj samrtnoj postelji ili tako nešto. {smijeh}

O: LOL („laughing out loud“ u engl. izvorniku, tj. grohotom se smijati, op. prev.)! Poput consolamentuma (patarenski sakrament kojim se prije smrti dobija odriješenje svih grijeha, op. prev.)?!

P: (Pierre) Patareni su to radili.

(L) Da, radili su to na samrtnoj postelji!

(Pierre) To je poput pronalaženja istine, pronalaženja svjetlosti... Bio je to sakrament.

(L) Ali ako osoba, pretpostavljam, nema prave energije...

(Pierre) Moraš to željeti.

(L) Moraš to željeti i moraš biti spreman. Pretpostavljam da to nešto znači na više razina. Samo zato što tvrdiš da nešto želiš, ne znači uvijek da je to nešto što zapravo želiš. Gurdjieff je rekao da se ne možeš baviti Radom ukoliko nemaš pitanja za koja žarko želiš odgovor. Masa ljudi tvrdi da ima pitanja, ali zapravo nemaju. Da li idem u pravom smjeru?
O: Manje ili više.

P: (Joe) Na prvom pitanju, o tome da li simboli imaju moć sami po sebi, odgovor je bio „da“. Kakvu moć imaju?
(L) Pa, prodiskutirali smo to. Oni su poput auta kojeg se može voziti, ali moraš biti povezan s njime da bi ga mogao voziti.
(Joe) Pa, to je samo analogija, ali na koji način simboli imaju moć?
(Data) Auto ima goriva, ali je ugašen.

O: Poveznice prema informacijama.

P: (Pierre) Dakle, to me je podsjetilo na nešto. Razmišljao sam nešto u smislu značenja tih simbola. Čini se da u najmanju ruku tih nekoliko simbola, i možda još neki, imaju univerzalno značenje. Način na koji se oni vežu ili komuniciraju sa informacijskim poljem je univerzalan. Nije subjektivan ili proizvoljan.
(L) Tako je.

(Pierre) Univerzalan je. Pretpostavljam da se tu o tome radi, pa je moje pitanje: da li su geometrijski oblici temeljni jezik tog informacijskog polja?
O: Da.

P: (Pierre) Nisam ja to osmislio. To je bio Laurin uvid davnih dana, ali sam se sjetio.
(Joe) Da li ti geometrijski oblici opisuju određeni tok ili paket informacija?
(L) Mislim da su poput arhetipskih paketa.

(Joe) Kao što bi spirala možda opisala kretanje energije, ha?

(L) Pa, ako misliš na ideju cvijeta, cvijet je koncept kojemu mogu udovoljiti brojni, različiti tipovi cvata ili procvata. Ali ideja cvijeta je potpuna apstrakcija. Znači, mislim da je to u tom kontekstu.
O: Da.

P: (Pierre) To objašnjava zašto u tim sotonističkim pokretima, na primjer, koriste simbole i ponekad su ti simboli samo izokrenuti simboli. Pa možemo pretpostaviti da kad je simbol izokrenut, njegova uloga je izokrenuta, također.
(L) Tako je. Okej, sljedeće pitanje: kakva vrsta vjerovanja je potrebna kako bi se proizvela pozitivna promjena?
O: To se postiže punim razumijevanjem prirode vaše povezanosti sa svime.
P: (L) To je dosta zahtjevno. Hoću reći, moraš zbilja... Kako to postići, odnosno, doseći razumijevanje svoje povezanosti sa Svime?
O: Meditacija.

P: (L) I možemo se osvrnuti na prethodne rasprave o meditaciji, što uključuje i meditaciju sa sjemenom. U redu, to je interesantno pitanje: kako to da ljudi iskuse kratke izljeve inspiracije i onda se depresija i beznadnost vrate?
O: Ravnoteža je ključna. Mjera kreativnosti se može približno odrediti pomoću dubine i trajanja poniranja. No primjetite da je trud, potreban za privući inspiraciju, velik u sadašnjosti zbog gomilanja negativnih energija oko vašeg planeta.
P: (L) Znači, potrebno je više čega god da bi se to postiglo, i onda ne samo da imaš poniranje podložno uravnotežavanju, nego imaš povrh toga i nagomilavanje negativnih energija planeta. Da li otprilike to tvrdite?
O: Blizu.

P: (L) U redu onda. Sljedeće: kako održavati tu energetsku vibraciju na duže vremensko razdoblje?
O: Umrežavanje čini čuda.

P: (L) Drugim riječima, imati mrežu i biti u stanju pričati o tome, ili izraziti se, ili razmijenjivati, ili dijeliti, ili dobiti podršku kada se ne osjećaš dobro... Da li je to tako?

O: Da.

P: (L) Sada želimo postaviti brzinsko zdravstveno pitanje, jer određeni broj ljudi na forumu i određeni broj ljudi ovdje radi na tome da uravnoteže biom nakon različitih terapija antibioticima. Imamo sljedeće pitanje: da li fekalni transplantati imaju fine šanse poboljšati crijevnu floru primatelja?
O: Ne samo da su dobre, nego izvrsne!

P: (L) Dajte da postavim jedno pitanje na brzinu o tome što mi je na pameti... Postoji taj gospodin koji je član naše grupe i koji objavljuje na našem forumu, i čini se da je opsjednut s nekom vrstom stvarčice pogonjene slobodnom energijom? Da li se o tome radi, Data?
(Data) Da, Keshe tehnologija.

(L) I možeš li to objasniti čitateljima?
(Data) Postoje različite naprave za koje se tvrdi da proizvode energiju bez unosa. Znači, pitanje je: da li te naprave proizvode energiju bez unosa energije?
O: Ne.

P: (Data) Osim toga, tvrdi se kako te naprave proizvode električnu energiju koja je manje štetna ljudima ili prirodi. Da li je to točno?
O: Ne.

P: (L) Da li je to prevara?

O: Da.

P: (Data) Imam dodatno pitanje. Masa ljudi gleda te snimke i replicira te mašine. Kakva je to fascinacija koju je stvorila ova tehnologija, da je tako puno ljudi palo na to? Zašto?
O: Djelomično zbog programiranja.

P: (L) Znači, to je dio njihove programiranosti?

O: Da.

P: (L) Fasciniraju ih stvari koje su navodno ilegalne, ili potiskivane, ili revolucionarne, ili misle da će uštediti masu novaca ili zaraditi masu novaca, ili pronaći čudotvorni lijek, ili tako nešto? Djeluju na njih te muljaže?
(Pierre) Radi se o jako moćnoj privlačnosti, to s Kesheom. Naposljetku, to nudi neograničenu energiju. Radi se o jakom arhetipu.
(L) Radi se o privlačnosti moći?

(Pierre) Slobodna, neograničena energija.

(L) Da.

(Pierre) Čak i u medijima u našoj kulturi, može se vidjeti kako se moć slavi, i to rezonira u ljudima.
(L) Bez obzira da li to razumiju ili ne, radi se o moći?

O: Da.

P: (Data) Da li je to slično onome kako su alkemičari pogrešno shvaćeni. Alkemičari su nešto radili, ali svi neobrazovani ljudi su to interpretirali kao nešto drugo, recimo mislili su da se radi o pravom zlatu. Ali alkemičari su „zlato“ koristili samo kao metaforu.
O: Da.

P: (L) Okej, prelazimo na politička pitanja... Primjetila sam neki dan članak o senatoru s Havaja, Tulsi Gabbard, koja je predložila zakon kojim bi se zabranila prodaja ili isporuka oružja ili pomoći teroristima. Da li se netko sjeća da je to pročitao?
(Pierre) Da. Njime se željela ograničiti prodaja oružja „umjerenim pobunjenicima“.

(L) Da, zabraniti ili ograničiti. I čim je to napravila, Obama se, u suštini, odrekao svih ograničenja na prodaju i isporuku oružja i ostalih stvari teroristima! Nazivaju ih „nedržavnim akterima“. Da li je to napravio namjerno kako bi zaobišao zakon koji je ona predložila?
O: Da.

P: (L) Da li to rade kako bi pokušali spasiti što mogu u Siriji jer izgleda kako Rusija manje-više izvodi operaciju čišćenja? Da li se radi o pokušaju spašavanja njihove terorističke vojske?
O: Da.

P: (L) I Lavrov, naravno, tvrdi da to što oni rade neće imati utjecaja. Pomalo imam osjećaj da je zapravo govorio, „možete im dati kakvo god oružje želite, ali mi ćemo ih uništiti!“
(Pierre) Premalo, prekasno.

(L) Da. Hoću reći, koji je VRAG tim ljudima?
O: Motivira ih pohlepa za novcem koji je u vašem svijetu izjednačen s moći. Plus pokretači 4D OPS djelovanja radi uspostavljanja potpune kontrole prije promjena kozmičke naravi.
P: (L) Očigledno je da ih se mami idejom svog tog novca postavljenog pred njima, i zbog toga rade dio toga što rade, ali to je jednostavno suludo! Nikad mi na pamet nije palo da ću vidjeti ono što vidim ovih dana! Količina laži koju izgovaraju... I skoro svi znaju da lažu! Ali svejedno to izgovaraju kao da će ih samo izgovaranje učiniti istinitim. To je suludo!
(Pierre) Željno razmišljanje.

(L) Znači, koji je konačan ishod?

O: Raspravljali smo o tome u prošlosti.

P: (L) Znači, žele rat s Iranom. Žele osvojiti Iran?

O: Samo ustrajte i promatrajte što će se događati unutar sljedećih 40 ili toliko dana. Proći će vas srsi.
P: (Joe) Zašto ti je Iran pao na pamet?

(L) Pa, Izrael želi Iran. Izrael želi uništiti Iran i uvesti svoj sam bog zna što... Pojma nemam šta hoće!
(Joe) Mislim da je Iran u ovom trenutku izvan dohvata.

(L) Ali neki od njih ponovo to pokušavaju. Čak i Trump. Radi se o tome da smo davnih dana pitali što će biti konačni ishod, i rekli su uništenje Izraela. Sve te manipulacije i manevriranja koje Izrael izvodi, samo će rezultirati njihovim uništenjem.
(Joe) Iran je... Uz rusku intervenciju, nisu se uspjeli ni približiti onome što su htjeli u Siriji koja ima 26 milijuna stanovnika. Iran ima otprilike 80 milijuna stanovnika i kudikamo je moćniji.
(L) Da, ali to ne znači da će prestati to željeti. Mislim da su si kontali da se mogu dočepati Irana ako se uspiju dočepati Sirije.
(Joe) Ali se nisu dočepali Sirije.

(L) Da, ali još uvijek misle da će se dočepati! Zato Obama šalje tih 200 ljudi, Turska šalje tih 300 ljudi, osigurali su sredstva i municiju...
(Andromeda) Prolupali su!

(PoB) Žele dovesti u pitanje nuklearni sporazum s Iranom.

(L) Jednostavno je suludo. Znači... U redu.

(Andromeda) 40 dana??

(Chu) To se podudara s početkom Trumpove vladavine.

(Data) To se također podudara s njihovom napomenom „nakon Božića“ koju su jednom izgovorili.
(Joe) 40 dana je taman prije Trumpove inauguracije. To je u skladu s onim što je Obamina ekipa napravila vezano za to oružje za teroriste. Čini se da će nastaviti...
(L) Da, kao da imaju 40 dana za igru na igralištu, i stoga će dati sve od sebe!
(Pierre) Očajni su, pa će pokušati sve izvesti unutar 40 dana.
(Joe) Napraviš takav nered, zapališ vatru prije nego što odeš, i onda prepustiš Trumpu da se bakće s time.
(L) Da...

(Joe) I to nije nešto s čim može izaći na kraj. Više zvuči kao da će džihadističkim luđacima slati oružje poput MANPAD-ova , i ako počnu obarati ruske i sirijske avione... Ako to naprave, pa onda...
(L) I onda se ne može predvidjeti što će Rusija napraviti. Okej, promjena teme: sljedeća stvar je da imamo vjerojatno otprilike još sedam dana probiranja kristala za Projekt kristala. Onda ćemo imati sve kristale spakirane i poslane. I onda planiramo inauguraciju naše Mreže kristalne veze, a to je nešto poput radio razgovora, diskusije, razmjene, interaktivne stvari. Nadam se da ću upotrijebiti kristale kako bi pomogla ljudima pojačati svoje reiki sposobnosti za liječenje na daljinu koristeći povezanost s mrežom. Ako se možeš povezati s mrežom, i imaš svoja reiki uštimavanja i svoje kristale, onda možeš pojačati svoje reiki sposobnosti za liječenje na daljinu. Možemo koristiti mrežu kako bi možda slali iscjeljujuće energije bilo kojem članu mreže koji treba bilo kakvo ozdravljenje. To je jedna od stvari koje planiram raditi. Da li je to dobar plan?
O: Izvrstan, te će se još puno više toga razviti.

P: (L) Pa, još jednu ideja koju smo imali dok smo radili na kristalima, je bila da ne samo da uzmemo neke kristale i zakopamo ih na našem imanju, nego da također stavimo neke od njih u male vrećice i okačimo ih na naše bicikle i zakačimo za retrovizore naših auta radi zaštite. Da li je to nešto što bi mogli napraviti i za ostale? Ako imaš masu kristala koji su programirani za zaštitu na automobilima ili biciklima, ili nešto slično, da li je to nešto što bi pomoglo drugim ljudima bez da moraju biti posebno odabrani? Hoću reći, i mi sami to radimo.
O: Da, doista. Općenito programiranje radi zaštitnog polja će tome poslužiti!
P: (L) Još nešto zanimljivo smo napravili, našim ljudima u Caesarei, našem imanju u Sjevernoj Karolini, su prijetili šumski požari koji su se proširili o planinama. Palo nam je na pamet da izričito programiramo neke kristale za zaštitu protiv vatre, i da donesu kišu, zapravo. Znači, koristili smo reiki simbole i posebno smo programirali grupu kristala da ih oni mogu zakopati na njihovom imanju.
(Chu) I pjevali smo.

(L) I pjevali smo određene pjesme tim kristalima kako bi im pomogli da privuku kišu. Onda smo ih nabrzaka spakirali i poslali ekspresno u Sjevernu Karolinu. Neka sam prokleta ako nije kišilo na dan kad su kristali stigli! Kišilo je upravo tog dana (ili noći) kad su stigli! Mi mislimo da je to bilo pomalo sinhrono. Da li postoji veza?
O: Otvoreno.

P: (Andromeda) Ooooo! {smijeh}

(L) Pa, ja sam uvjerena da postoji veza, jer bilo je ISUVIŠE sinhrono.
(Joe) Trebaš to ponoviti. Ponovi eksperiment.

(L) Pa, moraju postojati posebne okolnosti.

(Galatea) Možemo li ovdje prizvati snijeg?

(L) Pretpostavljam da bi mogli probati…

(Galatea) Mogli bi praviti snjegoviće i snježne anđele!

(PoB) Što ako ne prestaje sniježiti? {svi pjevaju snježne pjesme - smijeh}

(L) Pretpostavljam da su to sva pitanja koja imam. Da li nekome nešto pada na pamet?
(Andromeda) Želimo li ih pitati da pojasne uvodni komentar, vezano za spremnost na rokenrol?
O: Stvari će postati JAKO interesantne. Ne možemo reći više!
P: (L) Pa, barem znamo da će stvari postati „JAKO interesantne“, čak i ako ne znamo točno kako…
(Timótheos) Vezano za zemaljske promjene, imamo dosta rokenrola sa svim tim potresima koji se događaju.
(Andromeda) I meteorima.

(Pierre) Svemirskim kamenjem.

O: Uzbuđenja i srsi.

P: (Timótheos) "Srsi" vezani za… hladnoću?

(Galatea) Mogla bi biti igra riječima. Proći će vas srsi? Ledeno doba će doći…
(L) Nisam se toga sjetila. Pa, možda nije igra riječima… {smijeh} Pretpostavljam da smo zahvalni što znamo barem da se nešto događa…

O: Pomoć je ponovo u pokretu!! Pozdrav.
(Pierre) To je šala. U posljednjoj sesiji su rekli da je pomoć u blizini. I ja sam rekao, „Da, zaustavila se!“ Mislim da se to odnosilo na tu šalu.
{Nije kraj sesije}

{masa istovremenog čavrljanja o sesiji… I onda...}

P: (L) Vratite se! Fillonah od Kasiopeje?

O: Da.

(L) Okej, htjeli bi pitati vezano za naš mali CD kojeg jako volimo, onaj koji se zove Samadhi, i ima pjesme na sanskrtu… Slušamo ga već, koliko, 20 godina?

(Galatea) Ja sam imala 4 ili 5 godina kada sam ga prvi put čula.
(L) Jednostavno obožavamo taj CD, i imamo riječi na sanskrtu, i imamo prijevode. Željeli bi napraviti neke slične pjesme za našu grupu kako bi ih koristili na svojim sastancima ili tijekom reiki sesija, i tako dalje. Da li su one naročito korisne tijekom reikija?
O: Tvoji instinkti su te dobro služili!
P: (L) Zašto mi jednostavno ne kažete da ili ne? {smijeh}

(Galatea) Tvoji instinkti te dobro služe, mladi Skywalkeru!

(L) Okej, da li je to bolje napraviti na sanskrtu ili na engleskom?
O: Na engleskom, da svi mogu razumjeti.

P: (Chu) Hvala Bogu! Da li bi trebali dosta modificirati melodiju?

O: Melodije su jako dobre pa ih jako malo modificirajte. Prevedene riječi će voditi.
P: (L) I ja sam onako odabrala Chu da radi na ovom projektu. Da li je to, hm…
(Galatea) {smijeh} Pokušavaš dobiti Kasiopejce da te u tome podrže?
O: Galatea i Itellsya mogu doprinijeti s dodatnim tonalitetima. I ti, naravno!

P: (L) Znači, Chu će napraviti prvu pjesmu, i onda ćemo mi dodati pjesme.

(Chu) Muhaha! To je bio moj plan!

(L) U redu onda. I tko će biti zadužen za miksanje?

O: Timótheos!

P: {smijeh} (Timótheos) Aaaah.

(L) U redu, puno hvala. Laku noć!

O: Pozdrav.

(L) U redu. Znamo što ćemo raditi sljedećih 40 dana, dok svijet ide k vragu, mi ćemo pjevati pjesme! {smijeh}

Kraj sesije

Preveo Ivan Novak
 
The newest session is translated: https://hr.cassiopaea.org/2017/03/30/20170325/

You can also watch Eiriu Eolas with subtitles here: https://youtu.be/ytj4O_Q7Xbg
 
Persej said:
The newest session is translated: https://hr.cassiopaea.org/2017/03/30/20170325/

You can also watch Eiriu Eolas with subtitles here: https://youtu.be/ytj4O_Q7Xbg

HVALA :thup:
 
I just want to say that Google added Croatian language to it's brand new Neural Machine Translation, which is supposed to be much better than the previous version, which was used for almost 9 years (Google added Croatian in May 2008). Other languages are probably going to be added this year.

http://www.jutarnji.hr/life/tehnologija/jeste-li-primijetili-kako-je-google-translate-iznenada-postao-daleko-bolji-evo-sto-stoji-iza-naglog-poboljsanja-alata-koji-su-mnogi-prezirali/5475843/
 
Datum sesije: 13. svibanj 2017.

Laura (L), Andromeda i Galatea za pločom

Pierre, Niall, Joe, Possibility of Being (PoB), Chu, Data, Scottie, Arky, Noko the Wonderdog

P: (L) Okej.

O: Dobro večer, vi koji se radujete.

P: (L) Danas je 13. svibanj 2017. Mislila sam da će reći „radosni ljudi“ ili „djeca“, ali rekli su, „vi koji se radujete.“
O: Zeznuli smo vas, zar ne?

P: (L) U redu. Što želite pitati?

(Pierre) Ja imam nekoliko pitanja. U jednoj od posljednjih sesija, spomenute su „neodoljiva sila“ i „nepokretni objekt“, sjećate se? Što je bila neodoljiva sila, a što nepokretni objekt?
O: Paralelne strukture vlasti („deep state“ u engl. izvorniku, op. prev.) protiv Rusije.

P: (Pierre) Znači, nije se radilo o Trumpu. Dakle, je li Trump popustio paralelnim strukturama vlasti?

O: Naizgled...

P: (Pierre) Znači, ovdje sugeriraju da se ponaša kao da je popustio paralelnim strukturama i pruža im slamke spasa, ali skrivećki...
(L) Ili pruža meso kojim hrani zvijeri.

(Pierre) Da. Ali zapravo nije popustio, nego i dalje pokušava provesti svoj plan...

O: Ne u potpunosti. Ali utakmica se još uvijek igra.

P: (Pierre) Kakvi su konačni rezultati drugog kruga francuskih izbora? Pravi rezultati?

O: 52 posto Le Pen.

P: (Niall) Majko mila...

(Joe) Ima smisla.

(Pierre) I... To je pomalo depresivno. Hm... Što se tiče Brigitte Macron, žene Emmanuela Macrona: između njih je tih 25 godina razlike. Da li su zajedno jednostavno zato što se vole, ili ima tu još nešto vezano za tu neuobičajenu razliku u godinama?
O: Njena kontrola je patološka.

P: (Pierre) To je zanimljivo. Taj neki talijanski psihijatar je pokušao psihoanalizirati Macrona. On sugerira da je Macrona, kad je imao 15 godina i upoznao svoju tadašnju profesoricu, ona silovala, i to je kod njega potaklo neke psihopatološke procese. Znači, da li je Emmanuela Macrona silovala njegova profesorica kada je imao 15 godina, kako sugerira taj psihijatar?
O: Bio je on dovoljno voljan.

P: (L) Ali s 15 godina... Možeš li si uopće predočiti moguće posljedice?

(Pierre) Ne. I većina dječaka je s 15 godina puna hormona.
(L) Čini mi se da je ona tome pridala veće značenje nego što je to trebalo biti. Bilo je profesora i učenika koji su imali izvanbračne veze i odnose, ali naposljetku bi ih prekinuli. No čini se da tu ona zapovijeda.
O: Poput lisice.

P: (Chu) I da se radilo o muškarcu, taj bi završio u zatvoru.

(L) Da.

(Pierre) Poput lisice. Ili poput pume („cougar“ u engl. izvorniku, naziv za starije žene koje se upuštaju u veze s mlađim muškarcima, op. prev.)!

(L) U redu, što još?

(Pierre) Prvi krug?

(L) Ha?

(Pierre) Ishod prvog kruga francuskih izbora? Forumaši žele znati kako je Asselineau prošao.

(Joe) Koji postotak glasova je Asselineau dobio u prvom krugu? Službeno je dobio manje od 1%, no neslužbeno?

O: 29

P: (Pierre) A Le Pen u prvom krugu?

O: 61

P: [Posvuda se čuju usklici nevjerice] (Niall) Automatski bi postala predsjednicom!

(Pierre) Ali to zajedno čini 90 posto!

(Niall) Dva istinska kandidata protiv establišmenta su prikupili gotovo sve glasove.
(Chu) I ona je trebala postati predsjednicom...

(Pierre) Već nakon prvog kruga! Pa su namjestili brojke ne za 20% kao sa Segolene 2007. godine, nego za 40%! Skresali su Le Pen sa 61% na 21%...
(Niall) I sada u zemlji imaju situaciju gdje 90% ljudi nije glasalo za lika koji je upravo postao predsjednikom.

(Pierre) To je bure baruta.

(Joe) Pa, nisu...

(Chu) Kako je moguće da je 48% ljudi glasalo za Macrona kad je u samom startu ona imala 61%?
(L) Jer su suzili izbor.

(Chu) Ali imala je 61% prije toga...

(Pierre) U prvom krugu glasaju za Le Pen, ali onda u drugom krugu glasaju drugačije. No samo da potvrdim, Macron je dobio 48% glasova u drugom krugu?
O: Da.

P: (Pierre) Pa, radi se o tome. Ljudi su se preplašili. Tu tvrdnju se da potkrijepiti. Prva curenja informacija s Macronovih servera su bili ti dokumenti francuske zaklade koju financira NATO/CIA, i koja forsira silnu migraciju, i masu džamija, i svašta nešto. Zanimalo me da li je njegov glavni zadatak privući migrante i uzburkati stvari kako bi došlo do građanskog rata?
O: SAD želi destabilizirati EU slično kao i Siriju kako bi mogli doći i „riješiti“ problem, tj. vladati i kontrolirati resurse i trgovati na „američki način“. Svi će pričati engleski!
P: [smijeh] (Pierre) Bome imaju smisao za humor, ali nisam siguran da će to biti jedina posljedica...
(L) Znači, u suštini, neka vrsta zavjere unutar paralelnih struktura vlasti SAD-a stoji iza neke vrste plana o Jedinstvenom svjetskom poretku u sklopu kojeg se, u suštini, cijela planeta, dio po dio, stavlja pod svoju kontrolu. Da li je to tako, bilo da je tajno ili javno?
O: Trenutno tajno, ali naposljetku javno.

P: (Joe) To je bio cilj već dugo vremena.

(L) To znači da im je Trump zbilja trn u oku jer on je donekle izolacionist i nacionalist. Želi krenuti u suprotnom smjeru, i zato su se željeli riješiti Le Pen. I „negativci“ su, u suštini, svi koji su nacionalisti. Jedini pozitivci su oni koji slušaju naredbe SAD-a. Jesu li zbilja svjesni koliko su slabi? Hoću reći, njihova vlastita zemlja se raspada. Njihova vlastita infrastruktura odlazi k vragu. Obrazovanje njihovih ljudi je bijedno. Zdravstveno stanje njihovih ljudi je bijedno. Stope smrtnosti... Ne obraćaju pozornost na IŠTA od toga, a s druge strane žele vladati svijetom? Nije baš da vode vlastitim primjerom.
O: Psihopati „su slijepi na stvarnost“.

P: (Joe) Smiješno je što je namještanje izbora jedan od glavnih načina na koji to pokušavaju ostvariti. To je u suštini zbilja loša ideja jer će naposljetku pretjerati. Čak će i ljudi koji pojma nemaju na kraju pomisliti, „ma nemoj me zezati?!“ Već se to dogodilo u Škotskoj. Velika većina Škota krajnje sumnjičavo gleda na rezultate posljednjeg referenduma. Svi su vikali, „da, želimo nezavisnost, da, želimo nezavisnost!“, i onda je rezultat bio „NE“?! I onda su se međusobno raspitivali, i shvatili su da nitko nije glasao za „ne“. Naposljetku će istina izaći na vidjelo. Ne možeš neprestano namještati izbore kako bi na vlast došao netko za koga NITKO nije glasao. Ne možeš to raditi unedogled i ne očekivati da će ljudi naposljetku...
(Niall) Sad će to probati s Velikom Britanijom. To slijedi. Biti će interesantno. Nitko ne želi glasati za torijevce.
(Pierre) Nakon francuskih izbora, našao se taj neki francuski novinar koji je išao okolo intervjuirati one koji su glasali za Macrona – kako bi razumio zašto. Nije nikoga našao!
(L) Nije mogao naći nikoga tko je glasao za njega?

(Pierre) Koliko posto glasova je Macron dobio u prvom krugu?

O: 12 posto.

P: (Joe) Pa, nemoguće da je bilo 12 posto...

(Chu) Uh, to je nemoguće. Već smo imali 90%.

(Pierre) Asselineau 29%, Le Pen 61%, znači ostaje samo 10%...

(PoB) Možda je bilo više glasova nego ljudi koji su glasali. Događa se.

(Chu) Da li su mislili 1.2%?

(Pierre) Dakle, ajmo ponoviti: Asselineau, 29% u prvom krugu?

O: Blizu.

P: (Pierre) Okej, znači to su približne vrijednosti. Dakle, ugrubo.

(L) Pa, Le Pen je mogla dobiti samo 50%.

O: Da.

P: (L) Znači, to je približna vrijednost.

(Pierre) Okej.

(Galatea) Nisu nam rekli svoje ime za ovu sesiju.

(L) Nismo pitali.

(Galatea) Da li želimo znati?

(L) Da.

(Galatea) Kako se zoveš?

O: Koglila od Kasiopeje!

P: (Galatea) Drago mi je! Hvala vam.

(L) Okej, nešto mi je na pameti. Razmišljala sam o odlasku u kliniku na terapiju matičnim stanicama jer mi ponestaje živosti, i dosta vremena me sve boli. No ne znam da li se isplati. Ako funkcionira, da li se isplati?
O: Uzmi u obzir što bi se dogodilo s grupom bez tebe.

P: (L) Pa, stvar je u tome što radimo na svemu i svačemu, i svašta istražujemo, i isprobavamo sve te skupa različite stvari, pokušavajući pronaći za ljude načine da prebrode ova teška vremena koja su tako puna zagađenja i zlih stvari koje...
O: Što smo vam rekli za znanje?

P: (L) Da znanje štiti.

(Niall) Ako se primijeni.

O: Koliko problema ste riješili primjenom tog principa?

P: (L) Gotovo sve s čim smo se suočili – do te mjere da skoro da ne moramo više razgovarati s Kasiopejcima...
O: [slova brzo nadolaze] Pa, vi i brojni drugi ćete morati poprilično komunicirati s nama tijekom razdoblja previranja koji se približava vašoj stvarnosti. Pa je najbolje da iskoristite prikupljeno znanje kako bi se pripremili da budete na raspolaganju i spremni. Zadaća koju ste ti i tvoja grupa preuzeli na sebe nosi sa sobom značaj mijenjanja cijelog svijeta i odgovarajuće sile su se namjerile na vas kako bi spriječile vaš uspjeh. Neumorna narav napada te je potkopala. Znanje otkriva postojeće metode kojim bi se poništili učinci. Koristite ih!!!
P: (Galatea) Ruka mi je mrtva!

(Andromeda) O moj Bože!

(Data) Majko mila!

[pregled posljednjeg odgovora]

(Joe) Što to znači? Matične stanice?

(Pierre) Znači, kažu da, odi u kliniku u Rusiji! [smijeh]

(Joe) Mislim da je to bili jedno dugo „da“!

[Svi istovremeno nešto brbljaju]

(Andromeda) Mislim da govore kako bi trebala ići...

(L) Znači, u suštini, s puno riječi ste rekli kako bi trebala isprobati terapiju matičnim stanicama?
O: [odgovor dolazi jaaako polaaagano] Da.

P: (Galatea) Hvala vam što ste išli polako! [smijeh]

(Pierre) Znači, ti si pitala da li bi trebala ići na tu terapiju, i oni su odgovorili, „uzmi u obzir što bi se dogodilo s grupom bez tebe“?
(Chu) Da, to je bio prvi odgovor.

(Joe) Da.

(Chu) U smislu, ako umre, a ne ako nije ovdje 12 dana! [smijeh]

(Pierre) Oh! Da, u pravu su.

(Galatea) Da, ali je vraški skupo...

(L) Pa, ako ih uspoređujemo, što se tiče različitih vrsta liječenja, nije toliko skupo kao neke koje zapravo ne pomažu. Ali je svejedno dovoljno skupo da prelazi granice našeg budžeta. Ne znam kako si to možemo priuštiti.
O: Grupi, koja te treba i voli te, će biti drago dati nešto zauzvrat na ovaj prijeko potreban način.
P: (L) [UZDAH] Svima je teško ovih dana.

(Pierre) Rusija! Možda ćeš tamo upoznati Putina!

(Joe) Što ako te stave u dvokrevetnu sobu i Putin ti bude cimer? [smijeh]

P: (L) Zanima me je li Putin koristio matične stanice?

O: Možda je!

P: (Niall) Razmišlja o tome.

(Scottie) Zato još uvijek nije objavio svoju kandidaturu za sljedeće izbore...

(Joe) Oh! Je l' se sjećate kad je nestao?

(L) Na nekih 12 dana u Švicarskoj, zar ne?

(Joe) Da! I govorilo se da je išao posjetiti svoju djevojku ili nešto slično!

(L) Nije. Dobivao je matične stanice! [smijeh] Pa... I on i dalje igra hokej, za ime Božje, a ima isto godina kao i ja! Rođen je iste godine kao i ja! Isto smo godište!
(Pierre) On jaše medvjede!

(L) I pliva delfin stilom na ledenim ruskim rijekama. U redu, znači to je odgovor na to pitanje. Dakle... Okej, Pierre je imao pitanje vezano za sve to skupa s matičnim ćelijama, zar ne?
(Pierre) Razmišljam kako mi imamo matične ćelije. One su te sirovine koje, ovisno o potrebama našeg tijela, možemo koristiti kako bi izgradili bilo koju vrstu tkiva: neurone, mišiće, itd. Dakle, zašto su naše matične ćelije potrebne u krvotoku iako već imamo matične ćelije u našem tijelu – naročito u našoj koštanoj srži? Možda možemo prvo postaviti jednostavno pitanje. Kada si isuviše bolestan, nisi u stanju koristiti svoje matične ćelije kako spada, da li je to tako?
O: Da.

P: (Pierre) Okej, mehanizam je blokiran. Znači, ta terapija pomaže u otklanjanju te blokade?

O: Da.

P: (Pierre) I mobilizira matične ćelije, jer su u koštanoj srži nekako neaktivne...
O: I dio napada od strane 4D OPS je usmjeren upravo na to.
P: (L) Drugim riječima, na blokiranje sposobnosti popravka.

(Pierre) Znači, premostiš blokadu, taj napad, mobilizirajući svoje matične stanice putem izravnog ubrizgavanja u krvotok. U istraživanju kojeg si ranije čitala, spominju aktivaciju matičnih stanica. Kako aktiviraju matične stanice?
O: Zvuk i svjetlost.

P: (Pierre) Iznenađen sam da nisi pitala: za koliko godina ćeš se pomladiti nakon 12 dana te terapije?
O: Ovisi o pojedincu i ustroju njihova tri tijela.
P: (L) Drugim riječima, fizičko, mentalno i duhovno... Znači, ako ti je jedino tvoje tijelo o'šlo k vragu, onda...
(Pierre) Ovisi o pojedincu, a čak ni onda nije kao da ćeš se pomladiti 20 godina. Ono što je zbilja o'šlo k vragu će se znatnije pomladiti.
(Ark) Nisam siguran jesam li u pravu. Ali mislim da je ova vrsta terapije slična Benvenisteovim idejama koje su funkcionirale dok god u blizini nije bilo crvenokose žene! Znači, teorija nije toliko bitna, nego stopa uspješnosti. U nekim laboratorijima, isti će protokol funkcionirati, ali isti protokol negdje drugdje s malo drugačijom vibracijom ili čime god neće funkcionirati. Nisam siguran, ali takav je moj dojam.
O: Pravo zboriš.

P: (L) Mislim kako je poanta u tome da će se sve ostalo promijeniti ako se budem osjećala bolje. To je kao da za sobom vučeš kuglu tešku 25 kilograma. Jako se umoriš!
(Galatea) Zdravlje je najvažnija stvar. Da smo svi mi zdravi, sve bi bilo lakše bez obzira s čim smo suočeni...
(L) Bez obzira s čim se mučiš.

(Data) U koju kliniku bi Laura trebala ići?

O: Znanje štiti!

P: (L) Mislim da to tebi odgovaraju, Data. Čini mi se da je klinika u Moskvi dobra opcija.
(Chu) Postoje li kakvi rizici kojih bi trebali biti svjesni, a koji nisu spomenuti?
O: Minimalni. Manji nego kod drugih sličnih vrsta liječenja.

P: (Joe) Mora li to biti Moskva, ili može biti i Slovenija, ili...?

(L) No, stvar je u tome da su rekli da oni naglašeno preporučuju odlazak u Moskvu jer tamo rade stvari koje u Sloveniji, ili u Beogradu, ili u švicarskim klinikama ne mogu. Također, donekle je jefitinije u Rusiji.
(Chu) Da li je to slično onome što su ljudi u drevno doba znali raditi sa svjetlošću i zvukom? Da li su postizali slične rezultate?
O: Jako blizu.

P: (Pierre) Radili su to na način da je kod tih prethistorijskih kamenih blokova frekvencija bila ta koja je poticala matične stanice...
(L) Kladim se da je tako.

(Galatea) Također se pjevalo.

(L) Da li će mi se povratiti glas s matičnim stanicama?

O: Da.

P: (Galatea) Da li će me prestati boliti leđa ako odem na to?

O: Da.

P: (Galatea) Andromeda?

(Andromeda) Da li će me prestati boljeti i hoću li biti energičnija?

O: Da.

P: (Andromeda) Da li ću i dalje znati svirati klavir? [smijeh]

O: Ne.

P: [smijeh] (Pierre) Probala si ih prevariti!

(L) U redu, ima li još kakvih pitanja?

(Galatea) Ja imam jedno čudno i beskorisno. Vizije jednoroga koje sam imala, da li je to nešto od značaja?
O: Nada!

P: (Galatea) Jednorozi su uvijek dobar znak.

(L) Jednorozi predstavljaju nadu. I ne postoje. [smijeh]

(Andromeda) Postoje!

(Galatea) Jednorozi postoje, zar ne?

O: Negdje!

P: (Galatea) Znači, nada je negdje, ali ne ovdje.

(Data) Ne, jednorozi su negdje.

(L) I znači da nada može negdje postojati.

(Galatea) No ne i ovdje, čini se! [smijeh]

(L) Pa, moram reći da već dugo vremena, ideja, da ništa što mi radimo nema utjecaja na procese koje se odvijaju ovdje na planeti, u političkom i društvenom smislu, te vezano za zemaljske promjene: tu ideju sam, u intelektualnom smislu, razumjela. Ali pretpostavljam da sam tek u zadnjih šest mjeseci do godine dana počela u potpunosti shvaćati da radimo to što radimo jednostavno zato što je to ispravno. Ne gajim nadu da se može promijeniti moćna sila koja maršira planetom.
O: Važno je ono što dolazi poslije.

P: (L) Znači, drugim riječima, mi zapravo pronosimo sjeme kroz masivne promjene?
(Galatea) Mi smo poput Froda koji putuje kroz Mordor kako bi bacio prsten u vatreni ponor Klete gore.

O: Dovoljno blizu!

P: (L) U redu, nema više pitanja? Onda laku noć i hvala vam što ste bili s nama.

O: Pozdrav.

KRAJ SESIJE

Preveo Ivan Novak
 
Big thanks to Ivan!

You can also find the session here, with some additional links: https://hr.cassiopaea.org/2017/05/19/20170513/
 
Pozdrav ekipi sa foruma iz Zagreba. Prihvačate li ideju da se predstavimo malo pa da vidimo koliko nas ima iz republika bivše Yu. :)
 
Coste said:
Pozdrav ekipi sa foruma iz Zagreba. Prihvačate li ideju da se predstavimo malo pa da vidimo koliko nas ima iz republika bivše Yu. :)

Hi Coste, it would be great if you write also in this topic in English (or at least use google translate) and put it under your post (see below), with that everybody can follow your posts. Thank you :).


Example said:
Zdravo!

Hello!
 
Back
Top Bottom